ORTOONKOLOGIA
Okiem chirurga oraz onkologa.

Czyli jak prawidłowo diagnozować i leczyć nowotwory układu kostnego.

WARSZTATY PRAKTYCZNE

Prowadzący: Lek.wet. Jakub Kaczmarek, Lek.wet. Katarzyna Purzycka
Data: 12 kwietnia 2024 r. (piątek)
Miejsce: Gdańsk
Cena: 3000 zł brutto

Program

✓ Mindset przy opracowywaniu pacjenta ortopedycznego.
    Badanie ortopedyczne, gdy podejrzewamy chorobę nowotworową. (J. Kaczmarek)

✓ Badania obrazowe przy podejrzeniu choroby nowotworowej: co wykonać i kiedy? (J. Kaczmarek, K. Purzycka)

✓ Podejrzenie choroby nowotworowej: co dalej? ( K. Purzycka)

✓ Nowinki onkologiczne: alternatywy do radykalnego leczenia chirurgicznego. (K. Purzycka)

✓ Innowacyjne metody chirurgiczne leczenia nowotworów kości i stawów. (J. Kaczmarek)

✓ Biopsja kości – instrumentarium, pozycjonowanie, zasady aseptyki, techniki wykonywania. (J. Kaczmarek)

✓ Część praktyczne na materiale nieutrwalonym. (J. Kaczmarek)

Prowadzący:

Lek.wet. Jakub Kaczmarek
Dip. ECVS (Elversberg, Niemcy)
European and EBVS® Specialist in Small Animal Surgery

Po ukończeniu studiów weterynaryjnych we Wrocławiu w 2013 roku rozpoczął dwuletni staż chirurgiczny w klinice referencyjnej w Birkenfeld w Niemczech. Po odbyciu stażu wyjechał do Zurychu (Szwajcaria) i Gießen (Niemcy) na staże w celu dalszego studiowania ortopedii i medycyny sportowej. W 2016 roku rozpoczął rezydencję ECVS w Augsburgu w Niemczech i po 4 latach szkolenia został dyplomowanym chirurgiem ECVS tym samym stając się pierwszym i jedynym dyplomowanym europejskim specjalista chirurgi małych zwierząt z Polski. W 2018 roku jego badania biomechaniczne zostały uznane najlepszym wykładem (Free Communication) na Światowym Kongresie Ortopedii Weterynaryjnej w Barcelonie (ESVOT – VOS) odbywającym się co 4 lata. Jego obszar badań i publikacji koncentruje się głównie na biomechanice i traumatologii.

Na chwile obecna pracuje w klinice referencyjnej zajmującej się wyłącznie ortopedią, medycyną sportową i neurochirurgią. Jego działalność kliniczna skupia się na traumatologii, korekcji deformacji kątowych kończyn, artroskopii, chirurgii laserowej oraz chirurgii małoinwazyjnej.

Lek.wet. Katarzyna Purzycka
DVM, MVetMed, MRCVS, DipACVIM (Oncology)
American Specialist in Veterinary Oncology
RCVS recognised Specialist in Veterinary Oncology

Pierwszy i jedyny w Polsce dyplomowany specjalista onkologii małych zwierząt (DipACVIM). Dyplom lekarza weterynarii uzyskała w roku 2014 po ukończeniu studiów na wydziale weterynarii SGGW oraz dwóch lat studiów na wydziale weterynarii w Barcelonie i w Wiedniu. Po studiach odbyła roczny staż w klinice uniwersyteckiej w Monachium, a następnie odbyła staż specjalizacyjny z onkologii w Animal Health Trust, klinice referencyjnej w Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu 3-letniej rezydentury i studiów podyplomowych w Royal Veterinary College w Londynie w 2019, uzyskała tytuł dyplomowanego specjalisty z onkologii.

Od 2020 jest założycielką dwóch oddziałów onkologii w największych klinikach referencyjnych Wielkiej Brytanii Anderson Moores oraz Lumbry Park Veterinary Specialists. Regularnie udziela wykładów dla lekarzy weterynarii na całym świecie, prowadzi warsztaty i konsultuje przypadki onkologiczne. Jest również autorką licznych publikacji.

✓ Warsztaty przeznaczone są dla lekarzy weterynarii oraz studentów weterynarii V i VI roku.

✓ Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu w części teoretycznej oraz praktycznej, podczas szkolenia nielimitowany dostęp do napojów zimnych i ciepłych, poczęstunek podczas przerw kawowych, lunch, materiały szkoleniowe w formie papierowej.

✓ Część praktyczna przeprowadzona będzie na materiale nieutrwalonym (kadawerach) przy użyciu dedykowanego sprzętu w 3-osobowych grupach.

✓ Zastrzegamy sobie możliwość odwołania warsztatów w przypadku nie zebrania się minimum 10 uczestników.

✓ Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia oraz punkty edukacyjne.