Kawie przy kawie

Warsztaty hybrydowe

Część I: ONLINE

Prowadzące:

Lek.wet. Agata Godlewska
Lek.wet. Justyna Frańczak

Część II: STACJONARNIE
Data: 11-12.05.2024
,
Miejsce: Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Prowadzące:

Lek.wet. Agata Godlewska
Lek.wet. Justyna Frańczak
Lek.wet. Ilona Borowczak

Inwestycja:

400 zł brutto – udział tylko w części I – ONLINE
2950 zł brutto* – udział zarówno w części I ( Online) jak i 2-dniowej części stacjonarnej (11-12.05.2024)

*Istnieje możliwość płatności w ratach

Program:

Część I - ONLINE

Justyna Frańczak

Warunki środowiskowe/odmiany/dieta/ stado w kontekście wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne/ wielkość i wyposażenie klatki/ściółka/ metabolizm wapnia/ metabolizm wit c./tłuste oko.

Justyna Frańczak

Specyfika kawii z zakresu anatomii i fizjologii: kość prącia, gruczoły płciowe dodatkowe, zęby, łapy – ilość palców, płuca, budowa macicy, płeć, łączenie, odgłosy, cekotrofy, przewód pok. podniebienie miękkie, zatoka odbytowa, jama napletka u samic, gruczoł ogonowy, punkty łzowe, powierzchowne węzły chłonne i tk. tłuszczowa wokół nich, trichobezoary, przegrzanie, nasal breather.

Agata Godlewska

Badanie kliniczne krok po kroku/ badania dodatkowe (rtg, usg, badanie krwi, badanie moczu, bakteriologia) – techniki badania, co badać, zakresy norm – książkowe oraz autorskie.

Justyna Frańczak

Najczęstsze choroby kawii i ich leczenie: zapalenie dróg oddechowych/otitis/choroby zębów/choroby kardiologiczne/chłoniak.

Agata Godlewska

Problemy skórne (pasożyty, grzybica, kaszaki, pododermatitis)/choroby układu moczowego/nadczynność tarczycy/cysty jajnikowe.

Część II - STACJONARNIE

Sobota:

Część teoretyczna

Ilona Borowczak

Duszność – diagnostyka różnicowa.

Agata Godlewska

Anoreksja, pseudoanoreksja, utrata masy ciała – diagnostyka różnicowa.

Agata Godlewska

Choroby tarczycy.

 

Część praktyczna

Badanie pacjentów i pobieranie krwi do badań.

 

Niedziela:

Agata Godlewska

Kulawizna czy niedowład? Pacjenci neurologiczni i ortopedyczni.

Ilona Borowczak

Świnkowe emergency, leczenie p/bólowe.

Agata Godlewska

Co zrobić z łysiejącą kawią?

Ilona Borowczak

Bolesne oddawanie moczu – diagnostyka różnicowa.

Ilona Borowczak

Omawianie wyników badania krwi pobranej dnia poprzedniego.

Agata Godlewska / Ilona Borowczak

Omawianie ciekawych przypadków.

Prowadzące:

Lek.wet. Agata Godlewska

Zakład Anatomii Porównawczej i Klinicznej, Katedra Nauk Morfologicznych, Instytut Medycyny Weterynaryjnej SGGW, Warszawa
Przychodnia Weterynaryjna ForestVet, Warszawa

Już na studiach wiedziała, że chce zajmować się leczeniem drobnych ssaków. Po uzyskaniu dyplomu w 2007 roku pracowała jako internistka i lekarka pierwszego kontaktu w warszawskich przychodniach dedykowanych zwierzętom egzotycznym będąc filarem szeroko pojętej diagnostyki nieoczywistych przypadków. Przez ponad 8 lat tworzyła hotelik dla zwierząt egzotycznych, gdzie poznawała swoich podopiecznych również od strony hodowlanej.

Jest absolwentką kilku kursów ESAVS, współautorką licznych artykułów w obszarze leczenia drobnych ssaków oraz uczestniczką licznych szkoleń w wielu obszarach medycyny zarówno w kraju jak i zagranicą. Dzięki szerokim horyzontom, skrupulatności i olbrzymiej wiedzy – podejście do pacjenta zawsze było holistyczne i nie jednotorowe, czym zaskarbiła sobie zaufanie licznych opiekunów prywatnych i Fundacji.

Od ponad roku jako pracownica Zakładu Anatomii w warszawskim Instytucie Medycyny Weterynaryjnej przekazuje swoją wiedzę przyszłym lekarzom weterynarii.

 

Lek.wet. Justyna Frańczak

Gabinet Weterynaryjny Vet-House, Bielsko-Biała
Gryzoniowy Zawrót Głowy – strona www i fanpage na Facebooku

Gryzonie i zajęczaki są jej pasją od zawsze. W dzieciństwie marzyła o byciu lekarzem weterynarii, nie chciała być nigdy nikim innym. Z tego marzenia uczyniła swój cel. I udało się go osiągnąć – pasja stała się życiem.

Studiowała na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie. W czasie studiów – przewodnicząca Sekcji Drobnych Ssaków należącej do Koła Medyków Weterynaryjnych UP w Lublinie działającej pod opieką dr n. wet. Jerzego Ziętka. Odbyła wolontariat w przychodni REX, gdzie częstymi pacjentami były drobne ssaki, pozwolił na nabywanie umiejętności praktycznych. Dodatkowo prowadziła dom tymczasowy dla gryzoni w potrzebie.

Po studiach przeprowadziła się do Warszawy, tam pracowała przez 4 lata w Specjalistycznej Przychodni Pulsvet, w której przyjmowała wyłącznie gryzonie i króliki. Obecnie pracuje w Gabinecie Weterynaryjnym Vet-House w Bielsku-Białej. Jest absolwentką studiów podyplomowych na SGGW, po których uzyskała tytuł Specjalisty Chorób Zwierząt Nieudomowionych.
Swoją wiedzę na temat leczenia drobnych ssaków pogłębia na konferencjach i warsztatach, pod okiem najlepszych specjalistów z Polski i całego świata. Śledzi najnowsze badania, wierzy, że tylko bycie na bieżąco, ciągły rozwój, nauka, praktyka pozwalają na bycie dobrym lekarzem.

W swojej pracy, oprócz aspektów medycznych, bardzo ważne są dla niej warunki utrzymania drobnych ssaków. Walczy ze stereotypami dotyczącymi gryzoni, jak choćby przeświadczenie, że „mały gryzoń = mała klatka”. Chce, aby gryzonie, mimo krótkiego życia, spędzały je w warunkach dostosowanych do ich potrzeb i aby mogły przejawiać prawidłowy behawior.
Prowadzi fanpage oraz stronę internetową – Gryzoniowy Zawrót Głowy, gdzie stara się dzielić wiedzą z zakresu chorób gryzoni i zajęczaków oraz rozpowszechniać informacje o prawidłowych warunkach utrzymania gryzoni. Często niewłaściwe postawy właścicieli gryzoni wynikają z niewiedzy, dlatego tak ważne jest mówienie o potrzebach gryzoni i zajęczaków.

Lek.wet. Ilona Borowczak

Przychodnia ForestVet, Warszawa

Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na warszawskiej SGGW.

Od „zawsze” miała króliki, w trakcie studiów i po nich była domem tymczasowym dla kilku innych małych ssaków, a w pracy jej serce skradły szczury. Od ukończenia studiów pracowała w Specjalistycznej Przychodni Pulsvet, gdzie poznała wielu świetnych specjalistów i od nich się uczyła. Obecnie przyjmuje pacjentów w przychodni ForestVet i tu razem z zespołem dalej się rozwija.

Interesuje się szczególnie leczeniem bólu, ultrasonografią płuc i hematologią. Lubi wykorzystywać w praktyce uzyskane na licznych szkoleniach i kursach informacje na temat sposobów diagnostyki i leczenia pacjentów.

Członkini Association of Exotic Mammals Veterinarians.

✓ Część I odbędzie się w formie ONLINE poprzez platformę e-learningową vetproakademia.myvod.pl
✓ Dostęp do nagrania będzie możliwy po uprzednim założeniu przez uczestnika konta na platformie vetproakademia.myvod.pl
✓ Dostęp do części ONLINE będzie możliwy przez 14 dni – od 26.04.2024 od godz. 18:00 do 10.05.2024 do godz. 23:59
✓ Podczas kursu będzie możliwość zadania pytania prelegentom w zakładce Q&A
✓ Część I jest wprowadzeniem do części II
✓ W cenie szkolenia: materiały szkoleniowe w formie PDF oraz certyfikat z punktami edukacyjnymi

 

✓ II część szkolenia odbędzie się 11-12.05.2024 w Warszawie w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport
✓ Przy wykupieniu zarówno części I jak i części II szkolenia: bezpłatny dostęp do części I szkolenia w formie ONLINE w terminie od 26.04.2024 od godz. 18:00 do 10.05.2024 do godz. 23:59, udział w części teoretycznej oraz praktycznej w dn 11-12.05.2024, kolorowe materiały szkoleniowe, przekąski podczas przerw kawowych, całodzienny, nielimitowany dostęp do napojów zimnych i ciepłych, lunch, oprawiony certyfikat z punktami edukacyjnymi
✓ Organizatorzy zastrzegają możliwość odwołania kursu w przypadku zebrania mniej niż 10 uczestników

Partnerzy: