Radiologia Stomatologiczna Królików i Kawii.

Termin 1: 23 stycznia 2021r.
Termin 2: 24 stycznia 2021r.
Miejsce: Hotel Port 110, Iława
Prowadzący:
lek. wet. Jakub Kliszcz
lek. wet. Justyna Dziech
Koszt: 1400 zł
Ilość uczestników: max. 14 osób

Program warsztatów:

Pozycjonowanie do zdjęć stomatologicznych – jak zobrazować każdy ząb u królika i świnki morskiej?

Topografia zębów i kości czaszki – co widać na zdjęciu RTG?

Obraz radiologiczny typowych patologii u królików i świnki – jak rozpoznać ropień lub ankylozę, czego spodziewać się w trakcie zabiegu?

Zajęcia praktyczne – samodzielne pozycjonowanie do zdjęć RTG.

Zajęcia praktyczne – ocena zdjęć RTG – ciekawe przypadki, pułapki, proces decyzyjny w oparciu o obraz RTG.

O PROWADZĄCYCH

lek. wet. Jakub Kliszcz

 

Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dyplom uzyskał w 2008 roku, z wyróżnieniem z Medycyny Zwierząt Egzotycznych. Od początku kariery zawodowej pracował jako klinicysta wyłącznie z małymi ssakami. W trakcie praktyki zainteresował się stomatologią i obecnie konsultuje wyłącznie stomatologicznych pacjentów.

W poszukiwaniu wiedzy uczestniczył w wielu konferencjach i warsztatach związanych ze stomatologią w całej Europie, zawsze starając się połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką i zaimplementować różne doświadczenia autorytetów stomatologicznych u własnych pacjentów.

Od 2014 roku koncentruje się głównie na zwiększaniu świadomości na temat chorób zębów u Opiekunów drobnych ssaków oraz lekarzy weterynarii. Prowadzi edukacyjną stronę internetową (www.jakubkliszcz.com), wykłada w Polsce i zagranicą, jest autorem artykułów branżowych i doniesień naukowych na konferencjach w zakresie stomatologii. Organizuje również praktyczne kursy i szkolenia.

Jest entuzjastą wspinaczki skałkowej i co ciekawe – nigdy nie napisał w swoim życiu żadnego CV.

lek. wet. Justyna Dziech

 

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Od 3 lat związana z Przychodnią Weterynaryjną Zwierzyniec gdzie od roku pracuje na stanowisku lekarza weterynarii i zajmuje się chirurgią oraz stomatologią zwierząt egzotycznych. Zainteresowania te rozwija już od czasów studenckich pod okiem dr. Tomasza Piaseckiego. Umiejętności praktyczne doskonaliła również podczas praktyk oraz warsztatów stomatologicznych u lek. wet Jakuba Kliszcza.

Aktualnie bierze udział w projekcie badawczym dotyczącym choroby stomatologicznej realizowanym na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Pozostałe informacje dla uczestników warsztatów:

Warsztaty przewidziane są dla lekarzy weterynarii, techników weterynarii oraz studentów weterynarii V i VI roku.

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu w części teoretycznej oraz praktycznej, poczęstunek podczas przerw kawowych oraz lunch.

Materiały szkoleniowe w formie papierowej oraz elektronicznej.

Zajęcia praktyczne zorganizowane będą na trzech stanowiskach ( jedno stanowisko z RTG stacjonarnym oraz dwa stanowiska z RTG stomatologicznym dostarczonym przez firmę Future Dent .

Zastrzegamy sobie możliwość odwołania warsztatów w przypadku nie zebrania się minimum 10 uczestników.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia oraz punkty edukacyjne.