Przedkongresowe Warsztaty Stomatologiczne

MASTERCLASS

Organizator: Jakub Kliszcz oraz Medif sp. z o.o.
Główny prowadzący: Vladimir Jekl, Assoc. Prof., MVDr., Ph.D., Dipl. ECZM (Small Mammal)
Data: 26 maja 2023 r.
Miejsce: Siedziba firmy Medif sp. z o.o. ul. Piaskowa 4, Warszawa
Liczba miejsc: 12
Język wykładowy: Angielski
Poziom zaawansowania: Średniozaawansowany i zaawansowany
Cena: 3000 zł netto + 23% VAT

Całodzienne warsztaty Stomatologiczne będące uzupełnieniem Kongresu „Medycyna Drobnych Ssaków w Praktyce” ( 27-28.05.2023r.).

Program szkolenia obejmuje 3 części:

Teoretyczną (ok, 2,5 godziny), dotyczącą anatomii chirurgicznej, dostępów chirurgicznych i głównych założeń operacji stomatologicznej w różnych wariantach chorobowych

Demonstracyjną (ok 1,5 godziny), będącą zaprezentowaniem w praktyce technik omawianych teoretycznie

Praktyczną (ok 3 godziny), w trakcie której uczestnicy przeprowadzą samodzielnie interesujące ich zabiegi

 

W trakcie warsztatów uczestnicy zostaną wyposażeni w zestawy ręcznych narzędzi chirurgicznych i stomatologicznych oraz w pełni wyposażone unity stomatologiczne. Na miejscu będzie możliwość wykonywania zdjęć RTG, choć nauka pozycjonowania nie jest planowana w oficjalnym programie.

 

Istotnym, a jednocześnie unikatowym punktem warsztatów będzie możliwość wybrania przez uczestnika jednej, konkretnej techniki operacyjnej, która zostanie mu zaprezentowana krok po kroku. Wybór techniki oraz gatunku u którego znajduje zastosowanie, będzie możliwy w trakcie wypełniania formularza rejestracyjnego.

 

Organizator zapewnia: materiały szkoleniowe w języku angielskim, materiały ochronne, narzędzia chirurgiczne na czas trwania warsztatów, całodzienne przerwy kawowe oraz lunch, po ukończeniu warsztatów certyfikaty w języku angielskim.

 

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt pod adres mailowy: vet@jakubkliszcz.com, lub przez media społecznościowe.

Program:

9:00 – 11:30  Część teoretyczna

– Anatomia chirurgiczna

– Technika ekstrakcji wewnątrzustnej oraz zewnątrzustnej

– Dostępy chirurgiczne (m.in. osteotomia rostralnej żuchwy i dołu żwaczowego, resekcja łuku jarzmowego, rinotomia)

11:30 – 12:00  Przerwa kawowa

11:15 – 11:45  Część demonstracyjna 

Część demonstracyjna, gdzie prowadzący pokazują zabiegi, które wybrali uczestnicy warsztatów

13:30 – 14:15  Lunch

14:15 – 17:30  Część praktyczna

Samodzielna praca z kadawerami i wykonywanie operacji stomatologicznych pod okiem prowadzących

Prowadzący:

Assoc.Prof. MVDr, PhD, Dip ECZM Vladimir Jekl (Brno)

 

Jest absolwentem Uniwersytetu UVPS w Brnie w Czechach z 2002 roku.

Uzyskał tytuł doktora w zakresie stomatologii drobnych ssaków w 2006 roku. a w 2009 roku został uznanym europejskim specjalistą – Small Mammal Medicine and Surgery.

W 2016 roku uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego w UVPS.

 

Od 2017 roku jest współwłaścicielem Kliniki Weterynaryjnej Jekl & Hauptman zajmującej się wyłącznie leczeniem oraz diagnostyką drobnych ssaków.

 

Wielokrotny wykładowca na konferencjach i szkoleniach w Europie i USA. Opublikował ponad 380 artykułów w regionalnych i międzynarodowych czasopismach i książkach, w tym rozdziały w podręcznikach BSAVA Manuals oraz Practical Veterinary Dental Radiography.

Obecnie zajmuje się stomatologią, medycyną wewnętrzną, diagnostyką obrazową i chirurgią tkanek miękkich u drobnych ssaków.

lek.wet. Jakub Kliszcz

 

Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dyplom uzyskał w 2008 roku, z wyróżnieniem z Medycyny Zwierząt Egzotycznych. Od początku kariery zawodowej pracował jako klinicysta wyłącznie z małymi ssakami. W trakcie praktyki zainteresował się stomatologią i obecnie konsultuje wyłącznie stomatologicznych pacjentów.

 

W poszukiwaniu wiedzy uczestniczył w wielu konferencjach i warsztatach związanych ze stomatologią w całej Europie, zawsze starając się połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką i zaimplementować różne doświadczenia autorytetów stomatologicznych u własnych pacjentów.

 

Od 2014 roku koncentruje się głównie na zwiększaniu świadomości na temat chorób zębów u Opiekunów drobnych ssaków oraz lekarzy weterynarii. Prowadzi edukacyjną stronę internetową (www.jakubkliszcz.com), wykłada w Polsce i zagranicą, jest autorem artykułów branżowych i doniesień naukowych na konferencjach w zakresie stomatologii. Organizuje również praktyczne kursy i szkolenia.

Gdzie ?

• Siedziba firmy Medif sp. z o.o. ul. Piaskowa 4, Warszawa

Organizatorzy: