Nowotwory układu moczowo-płciowego
warsztaty praktyczne
| biopsja narządów układu moczowo-płciowego pod kontrolą USG |
| badanie USG pacjentów onkologicznych |
| aktualne możliwości chirurgiczne |
| chemioterapia |
Data: 19-20.10.2024
Miejsce: Hotel Ibis Stare Miasto Gdańsk
Prelegenci:
Lek. wet. Michał Gruss
Lek. wet. Tomasz Ciecieląg
Lek. wet. Marcin Michałek
Lek. wet. Sebastian Borowik
Inwestycja:
3499 zł brutto*
*możliwość płatności w ratach
Program
Sobota
Lek. wet. Michał Gruss
Lek. wet. Michał Gruss
Lek. wet. Michał Gruss
Część praktyczna
– biopsja cienko i grubo igłową narządów układu moczowo-płciowego pod kontrolą usg
Niedziela
Lek. wet. Marcin Michałek
Lek. wet. Marcin Michałek
Lek. wet. Marcin Michałek
Lek. wet. Sebastian Borowik
Lek. wet. Sebastian Borowik
Prowadzący
Lek. wet. Michał Gruss
Asystent w Katedrze Chorób Wewnętrznych i Diagnostyki na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UP w Poznaniu. Pasjonat ultrasonografii, nie tylko weterynaryjnej.
Naukowo zainteresowany znaczeniem ultrasonografii w diagnostyce chorób wewnętrznych psów i kotów oraz jej technicznymi aspektami. Autor publikacji branżowych, doniesień konferencyjnych, tłumaczeń oraz szkoleń dla lekarzy weterynarii.
Absolwent studiów specjalizacyjnych z Weterynaryjnej Diagnostyki Obrazowej. Członek European Association of Veterinary Diagnostic Imaging oraz International Veterinary Ultrasound Society.
Pacjentów konsultuje w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Poznaniu, gdzie zajmuje się ultrasonografią diagnostyczną i zabiegową.
Lek. wet. Tomasz Ciecieląg
Ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie w 2005 roku. Zajmuje się i pasjonuje echokardiografią i ultrasonografią jamy brzusznej od 2007 roku. W 2011 roku uzyskał tytuł specjalisty Chorób Psów i Kotów.
Obecnie współpracuje z zaprzyjaźnionymi lecznicami głównie w zakresie ultrasonografii i echokardiografii. Chętnie bierze udział w szkoleniach zarówno jako uczestnik jak i prowadzący.
Poza pracą od zawsze jego największą namiętnością była i jest gitara elektryczna oraz muzyka, co widać i słychać w zespole Setheist.
Lek. wet. Marcin Michałek
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Specjalizację z chirurgii ukończył na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Od ponad 10 lat związany z chirurgią małych zwierząt, początkowo zajmował się chirurgią miękką, obecnie skoncentrowany na chirurgii ortopedycznej, onkologicznej, jak i neurochirurgii.
Nieustannie rozwija swoje umiejętności i pogłębia wiedzę na krajowych i zagranicznych stażach oraz sympozjach, takich jak AO VET czy ESAVS.
Lek. wet. Sebastian Borowik
Studia na Wydziale Med. Wet. SGGW ukończył w 2005 r., specjalista chorób psów i kotów (2011), klinicysta w Całodobowej Lecznicy Sfora w Warszawie. W obszarze zainteresowań i codziennej praktyki lekarza znajduje się tematyka hematologiczna i onkologiczna, w tym: diagnostyka cytologiczna i biopsyjna, ocena rozmazu krwi (m.in. w ramach konsultacji hematologicznych w laboratorium Alab), a także terapie pacjentów onkologicznych (chemioterapia).
Razem z dr. J. Balcerzakiem wdraża w Polsce metodę elektrochemioterapii jako alternatywne postępowanie w niektórych chorobach nowotworowych bazując na doświadczeniach weterynarii w krajach zachodnich i medycyny ludzkiej.
Dużą wagę przywiązuje do ustawicznego kształcenia w tych dziedzinach na podyplomowych kursach i sympozjach organizowanych m.in. przez Sekcję Onkologii PSLWMZ, ESVONC-Europejskie Stowarzyszenie Onkologii Weterynaryjnej, Polskie Towarzystwo Hematologów i Transfuzjologów.
Autor i współautor kilku publikacji o tematyce klinicznej, w tym hematologicznej i onkologicznej. Mimo swojej ulubionej dziedziny gorący zwolennik „holistycznego” podejścia w diagnozie i terapii.
✓ Warsztaty przeznaczone są dla lekarzy weterynarii oraz studentów weterynarii V i VI roku.
✓ Uczestnictwo obejmuje: udział w część teoretycznej oraz praktycznej, nielimitowany dostęp do napojów zimnych i ciepłych, poczęstunek podczas przerw kawowych, lunch, materiały szkoleniowe w formie papierowej.
✓ Część praktyczna – dotyczyć będzie wykonywania badania usg umówionym pacjentom pod okiem prowadzących oraz pobierania biopsji cienko- oraz gruboigłowej na preparatach nieutrwalonych w max. 3-osobowych grupach
✓ Zastrzegamy sobie możliwość odwołania warsztatów w przypadku nie zebrania się minimum 10 uczestników.
✓ Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia oraz punkty edukacyjne.
Mapa
Hotel Ibis Gdańsk Stare Miasto