Nowotwory układu moczowo-płciowego

warsztaty praktyczne

| biopsja narządów układu moczowo-płciowego pod kontrolą USG |
| badanie USG pacjentów onkologicznych |
| aktualne możliwości chirurgiczne |
| chemioterapia |

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI !

Wykup udział w min. dwóch szkoleniach onkologicznych i zgarnij zniżkę nawet do 1680 zł za pakiet

Data: 19-20.10.2024
Miejsce: Hotel Ibis Stare Miasto Gdańsk

Prelegenci:
Lek. wet. Michał Gruss
Lek. wet. Tomasz Ciecieląg
Lek. wet. Marcin Michałek
Lek. wet. Sebastian Borowik

Inwestycja:
3499 zł brutto*
*możliwość płatności w ratach

Program

Sobota

Lek. wet. Michał Gruss

Obraz prawidłowy oraz kryteria oceny ultrasonograficznej narządów układu moczowo-płciowego.

Lek. wet. Michał Gruss

Cechy patologii oraz znaczenie ultrasonografii w diagnostyce nowotworów układu moczowo-płciowego.

Lek. wet. Michał Gruss

Biopsja cienko i gruboigłowa pod kontrolą ultrasonografii.

Część praktyczna

– badanie usg umówionych pacjentów z chorobami nowotworowymi
– biopsja cienko i grubo igłową narządów układu moczowo-płciowego pod kontrolą usg

Niedziela

Lek. wet. Marcin Michałek

Wskazania i możliwości leczenia chirurgicznego w onkologii górnych dróg moczowych.

Lek. wet. Marcin Michałek

Możliwości leczenia chirurgicznego dolnych dróg moczowych – powikłania, studium przypadków.

Lek. wet. Marcin Michałek

Onkologia gruczołu krokowego w ujęciu chirurgicznym czyli na co możemy sobie pozwolić?

Lek. wet. Sebastian Borowik

Wskazania i możliwości terapii onkologicznej w wybranych nowotworach układu moczowo-płciowego – protokoły, skutki uboczne, efektywność terapii.

Lek. wet. Sebastian Borowik

Omówienie najciekawszych przypadków klinicznych.

Prowadzący

Lek. wet. Michał Gruss

Asystent w Katedrze Chorób Wewnętrznych i Diagnostyki na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UP w Poznaniu. Pasjonat ultrasonografii, nie tylko weterynaryjnej.

Naukowo zainteresowany znaczeniem ultrasonografii w diagnostyce chorób wewnętrznych psów i kotów oraz jej technicznymi aspektami. Autor publikacji branżowych, doniesień konferencyjnych, tłumaczeń oraz szkoleń dla lekarzy weterynarii.

Absolwent studiów specjalizacyjnych z Weterynaryjnej Diagnostyki Obrazowej. Członek European Association of Veterinary Diagnostic Imaging oraz International Veterinary Ultrasound Society.

Pacjentów konsultuje w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Poznaniu, gdzie zajmuje się ultrasonografią diagnostyczną i zabiegową.

Lek. wet. Tomasz Ciecieląg

Ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie w 2005 roku. Zajmuje się i pasjonuje echokardiografią i ultrasonografią jamy brzusznej od 2007 roku. W 2011 roku uzyskał tytuł specjalisty Chorób Psów i Kotów.

Obecnie współpracuje z zaprzyjaźnionymi lecznicami głównie w zakresie ultrasonografii i echokardiografii. Chętnie bierze udział w szkoleniach zarówno jako uczestnik jak i prowadzący.

Poza pracą od zawsze jego największą namiętnością była i jest gitara elektryczna oraz muzyka, co widać i słychać w zespole Setheist.

Lek. wet. Marcin Michałek

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Specjalizację z chirurgii ukończył na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Od ponad 10 lat związany z chirurgią małych zwierząt, początkowo zajmował się chirurgią miękką, obecnie skoncentrowany na chirurgii ortopedycznej, onkologicznej, jak i neurochirurgii.

Nieustannie rozwija swoje umiejętności i pogłębia wiedzę na krajowych i zagranicznych stażach oraz sympozjach, takich jak AO VET czy ESAVS.

Lek. wet. Sebastian Borowik

Studia na Wydziale Med. Wet. SGGW ukończył w 2005 r., specjalista chorób psów i kotów (2011), klinicysta w Całodobowej Lecznicy Sfora w Warszawie. W obszarze zainteresowań i codziennej praktyki lekarza znajduje się tematyka hematologiczna i onkologiczna, w tym: diagnostyka cytologiczna i biopsyjna, ocena rozmazu krwi (m.in. w ramach konsultacji hematologicznych w laboratorium Alab), a także terapie pacjentów onkologicznych (chemioterapia).

Razem z dr. J. Balcerzakiem wdraża w Polsce metodę elektrochemioterapii jako alternatywne postępowanie w niektórych chorobach nowotworowych bazując na doświadczeniach weterynarii w krajach zachodnich i medycyny ludzkiej.

Dużą wagę przywiązuje do ustawicznego kształcenia w tych dziedzinach na podyplomowych kursach i sympozjach organizowanych m.in. przez Sekcję Onkologii PSLWMZ, ESVONC-Europejskie Stowarzyszenie Onkologii Weterynaryjnej, Polskie Towarzystwo Hematologów i Transfuzjologów.

Autor i współautor kilku publikacji o tematyce klinicznej, w tym hematologicznej i onkologicznej. Mimo swojej ulubionej dziedziny gorący zwolennik „holistycznego” podejścia w diagnozie i terapii.

✓ Warsztaty przeznaczone są dla lekarzy weterynarii oraz studentów weterynarii V i VI roku.

✓ Uczestnictwo obejmuje: udział w część teoretycznej oraz praktycznej, nielimitowany dostęp do napojów zimnych i ciepłych, poczęstunek podczas przerw kawowych, lunch, materiały szkoleniowe w formie papierowej.

✓ Część praktyczna – dotyczyć będzie wykonywania badania usg umówionym pacjentom pod okiem prowadzących oraz pobierania biopsji cienko- oraz gruboigłowej na preparatach nieutrwalonych w max. 3-osobowych grupach

✓ Zastrzegamy sobie możliwość odwołania warsztatów w przypadku nie zebrania się minimum 10 uczestników.

✓ Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia oraz punkty edukacyjne.

Mapa

Hotel Ibis Gdańsk Stare Miasto