Kongres Onkologiczny

Data: 3-4 lutego 2024 r.
Miejsce: Warszawa, Sound Garden Hotel
Koszt:
Early Birds – rejestracja do 30.09.2023
Lekarze weterynarii: 999 zł brutto

Studenci weterynarii: 899 zł brutto

Rejestracja po 30.09.2023
Lekarze weterynarii:
1099 zł brutto
Studenci weterynarii: 999 zł brutto

Bankiet – 250 zł brutto

Liczba miejsc ograniczona!

Prelegenci:

lek.wet. Katarzyna Purzycka Dip. ACVIM (Oncology)
lek.wet. spec. radiolog Mateusz Hebel 
lek.wet. spec. chirurg Rafał Kraszewski
dr n.wet. spec. chirurg, radiolog Jacek Mederski 
dr n.wet. Paweł Klimiuk 
lek.wet. Maja Ingarden

 

Wykupując udział w Sympozjum Przedkongresowym oraz Kongresie Onkologicznym – płacisz o 200 zł mniej za całość !

Program:

Sobota:

Blok I  – Nowotwory układu nerwowego

Lek. wet. Katarzyna Purzycka DACVIM (Oncology)

• Najczęściej występujące nowotwory ośrodkowego układu nerwowego.

Dr n. wet. Jacek Mederski

• Leczenie nowotworów na terenie mózgowia i rdzenia okiem neurochirurga – kiedy i co możemy zaproponować opiekunowi.

Lek. wet. Katarzyna Purzycka DACVIM (Oncology)

• Radioterapia i inne metody leczenia.

Blok II – Nowotwory kości

Lek. wet. Mateusz Hebel

• Diagnostyka radiologiczna układu kostnego – pułapki diagnostyczne.

Lek. wet. Katarzyna Purzycka DACVIM (Oncology)

• Prezentacja kliniczna pacjentów z nowotworami kości + leczenie onkologiczne.

Dr n. wet. Jacek Mederski

• Leczenie chirurgiczne – czy to ostateczność czy konieczność?

Blok III – Nowotwory serca i płuc

Lek. wet. Mateusz Hebel

• CT/MRI jak narzędzie klasyfikujące do zabiegu operacyjnego.

Lek. wet. Rafał Kraszewski

• Metody diagnostyczne okiem torakochirurga + przypadki kliniczne.

Lek. wet. Rafał Kraszewski

• Nie przekreślaj  od razu pacjenta z guzem serca czy klatki piersiowej – aktualne możliwości chirurgii weterynaryjnej.

Lek. wet. Katarzyna Purzycka DACVIM (Oncology)

• Inne metody leczenia.

Niedziela:

Blok IV – Nowotwory skóry

Dr n. wet. Paweł Klimiuk

• Najczęściej występujące nowotworu skóry i tkanki podskórnej psów i kotów – diagnostyka cytologiczna.

Lek. wet. Katarzyna Purzycka DACVIM (Oncology) + Dr n. wet. Paweł Klimiuk

• Jak interpretować wyniki cytologii i histopatologii? Podejście onkologa oraz patologa.

Lek. wet. Katarzyna Purzycka DACVIM (Oncology)

• Powikłania po radioterapii.

Blok V – Nowotwory krwi

Lek. wet. Maja Ingarden

• Klasyfikacja białaczek u psów i kotów.

Lek. wet. Maja Ingarden

• Nie bój się biopsji szpiku – oswajamy temat. Jak interpretować jej wyniki?

Lek. wet. Katarzyna Purzycka DACVIM (Oncology)

• Metody leczenia białaczek.

Prelegenci:

Lek. wet. Katarzyna Purzycka Dip. ACVIM (Oncology)

Katarzyna Purzycka to pierwszy i jedyny w Polsce dyplomowany specjalista onkologii małych zwierząt (DipACVIM). Dyplom lekarza weterynarii uzyskała w roku 2014 po ukończeniu studiów na wydziale weterynarii SGGW oraz dwóch lat studiów na wydziale weterynarii w Barcelonie i w Wiedniu. Po studiach odbyła roczny staż w klinice uniwersyteckiej w Monachium, a następnie odbyła staż specjalizacyjny z onkologii w Animal Health Trust, klinice referencyjnej w Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu 3-letniej rezydentury i studiów podyplomowych w Royal Veterinary College w Londynie w 2019, uzyskała tytuł dyplomowanego specjalisty z onkologii.

Od 2020 jest założycielką dwóch oddziałów onkologii w największych klinikach referencyjnych Wielkiej Brytanii Anderson Moores oraz Lumbry Park Veterinary Specialists. Regularnie udziela wykładów dla lekarzy weterynarii na całym świecie, prowadzi warsztaty i konsultuje przypadki onkologiczne. Jest również autorką licznych publikacji.

Lek. wet. spec. radiolog Mateusz Hebel 

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Specjalista radiologii weterynaryjnej. Absolwent studiów podyplomowych „Nowoczesne narzędzia diagnostyki medycznej i terapii” na Politechnice Krakowskiej. Wieloletni lekarz radiolog w Pracowni Diagnostyki Obrazowej w Klinice dr n. wet. Dariusza Niedzielskiego we Wrocławiu. W latach 2017-2021 nauczyciel akademicki, asystent w Pracowni Chirurgii i Diagnostyki Obrazowej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Obecnie zatrudniony na stanowisku specjalisty w Pracowni Rezonansu Magnetycznego, Katedry i Kliniki Chirurgii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wykładowca w ramach studium specjalizacyjnego z radiologii weterynaryjnej prowadzonego na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach.

Prowadzący liczne szkolenia z zakresu diagnostyki obrazowej psów i kotów. Autor i współautor publikacji naukowych oraz licznych artykułów w czasopismach zawodowych dla lekarzy weterynarii.

Lek. wet. spec. chirurg Rafał Kraszewski

Lek. wet. Spec chirurg Rafał Kraszewski absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, który ukończył w 2009 roku. W 2014 roku uzyskał tytuł Specjalisty Chirurgii Weterynaryjnej. Chirurgia stała się jego pasją już na początku studiów, aby ją rozwijać jeszcze podczas ich trwania podjął pracę w Warszawskiej Lecznicy Całodobowej, gdzie przepracował kolejnych kilka lat. Stale poszerza swoją wiedzę zarówno w Polsce, pracując pod okiem prof. Marka Galantego, jak i za granicą. W 2017 roku odbył 1,5 miesięczny staż pod okiem prof. Chrisa Ortona (twórcy kardiochirurgii weterynaryjnej) i prof. Erica Monneta (autora najlepszego podręcznika do chirurgii weterynaryjnej „Small Animal Soft Tissue Surgery”) na Colorado State University w klinice Veterinary Teaching Hospital. Podczas tego stażu aktywnie asystował w wielu nowatorskich zabiegach, w tym m.in. w naprawie zastawki u psa na otwartym sercu. Z profesorem Monnetem wykonywał zabiegi laparoskopowe i torakoskopowe.

Jego główne zainteresowania zawodowe to chirurgia jamy brzusznej , klatki piersiowej, i zabiegi małoinwazyjne. Szczególnie upodobał sobie zabiegi takie jak: zamykanie PDA, operacje u ras brachycefalicznych, operacje na podniebieniu miękkim i nosie, operacje krążenia wrotno — obocznego, naprawa przepuklin przeponowo — osierdziowych i przeponowych oraz zabiegi na wątrobie i płucach. W 2021 roku ukończył jako jedna z trzech osób w Polsce elitarny kurs ESAVS Laparoscopy w Cluj. Pod bacznym okiem Prof. Dr. Gilles Dupré DECVS uczył się niuansów zabiegów laparoskopowych. Dr Rafał jest w trakcie programu ESAVS z chirurgi miękkiej który planuje ukończyć tytułem Master Degree.

Dr n. wet. spec. chirurg, radiolog Jacek Mederski 

Ukończył studia na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. W 1992 roku założył własną Przychodnię weterynaryjną w Grudziądzu, która uzyskała w 2001 roku status Kliniki Weterynaryjnej. Od samego początku swojej pracy interesuje się i rozwija jako chirurg weterynaryjny zdobywając nowe doświadczenia. Wykonuje skomplikowane operacje neurochirurgiczne, ortopedyczne oraz tkanek miękkich. Kształci się z zakresu ortopedii biorąc od 1994 roku czynny udział w kongresach Europejskiego Stowarzyszenia Ortopedów i Traumatologów Weterynaryjnych (ESVOT). W listopadzie 2011 uzyskał stopień doktora nauk weterynaryjnych z zakresu chirurgii weterynaryjnej pod nadzorem prof. Zbigniewa Adamiaka z UW w Olsztynie.

Temat pracy doktorskiej to Potrójna osteotomia piszczeli TTO (triple tibia osteotomy) w modyfikacji własnej jako technika operacyjna leczenia zerwanego więzadła krzyżowego przedniego u psów. Posiada liczne doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i wykładów dla lekarzy weterynarii.

Dr n. wet. Paweł Klimiuk 

Doktor nauk weterynaryjnych, specjalista chorób psów i kotów.  Jest absolwentem lubelskiego wydziału weterynaryjnego. Karierę zawodową rozpoczął w Zakładzie Patomorfologii Weterynaryjnej. Następnie w 2015 r. założył Laboratorium VetDiagnostyka, w którym odpowiedzialny jest za wykonywanie i interpretację badań cytologicznych i histopatologicznych.

Jest autorem wielu publikacji naukowych oraz prelegentem na warsztatach  i konferencjach obejmujących w szczególności  tematykę badań cytologicznych w onkologii weterynaryjnej. Ukończył studia specjalizacyjne uzyskując tytuł specjalisty chorób psów i kotów.

Lek. wet. Maja Ingarden

Lekarz weterynarii, absolwentka wrocławskiego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Specjalista chorób psów i kotów. Autorka i współautorka ponad 50 artykułów klinicznych. Od 1999 roku prowadzi z mężem Przychodnię Weterynaryjną THERIOS w Myślenicach. Zawodowo pasjonuje się hematologią, onkologią i diagnostyką laboratoryjną.

Specjalizuje się w trudnych przypadkach z problemami wielonarządowymi.

Prywatnie mama czwórki dzieci, w tym jednej studentki weterynarii. Przyrodnik, społecznik. Hodowca psów rasy charcik włoski. Pasjonatka książek, fotografii, historii II wojny światowej.

Gdzie ?

• Sound Garden Hotel, ul. Żwirki i Wigury 18, 02-092 Warszawa

Partnerzy: