Sympozjum Przedkongresowe

Geriatryczny Pacjent Onkologiczny

Data: 2 lutego 2024 r.
Miejsce: Warszawa, Sound Garden Hotel
Koszt:
Early Birds – rejestracja do 30.09.2023
Lekarze weterynarii: 799 zł brutto

Studenci weterynarii: 699 zł brutto

Rejestracja po 30.09.2023
Lekarze weterynarii:
899 zł brutto
Studenci weterynarii: 799 zł brutto

Liczba miejsc ograniczona!

Prelegenci:

dr n.wet Marta Kantyka DACVAA
dr n.wet Katarzyna Mróz
lek.wet. spec. Mateusz Hebel
lek.wet. Katarzyna Purzycka DACVIM (Oncology)
lek.wet. Magdalena Zwolińska

Wykupując udział w Sympozjum Przedkongresowym oraz Kongresie Onkologicznym – płacisz o 200 zł mniej za całość !

Program:

Dr n. wet. Marta Kantyka DACVAA

• Analgezja i zagadnienia w leczeniu paliatywnym geriatrycznego pacjenta.

– Rozważania na temat bólu fantomowego – prawda czy mit? Skuteczne strategie pomocy w tej sytuacji.

– Kombinacja leczenia paliatywnego z analgezją multimodalną – optymalne podejście dla dobrostanu pacjenta – jak pomoc i nie szkodzić.

– Geriatryczny pacjent a podawanie leków niesterydowych przeciwzapalnych – czy można je podawać?

– Wspieranie właścicieli w trudnych decyzjach – jak ocenić, kiedy nadszedł czas? Etyczne aspekty podejmowania trudnych decyzji.

Dr n. wet. Marta Kantyka DACVAA

• Znieczulenie do procedur wymagających amputacji kończyn oraz chirurgicznego usuwania guzów skóry – protokoły znieczuleń, protokoły analgezji oraz podstawy technik regionalnych.

– Amputacja kończyny przedniej.

– Amputacja kończyny tylnej.

– Cewnik wszywany do rany i wlewy miejscowych środków znieczulających.

– Analgezja systemowa.

Dr n. wet. Marta Kantyka DACVAA

• Aktualne podejście do znieczuleń neurochirurgicznych w obszarze mózgowia – najnowsze wytyczne i techniki.

Lek. wet. spec. Mateusz Hebel

• Różnicowanie zmian na terenie wątroby oraz śledziony w USG. Kiedy wskazana jest biopsja i jaka? Czy wszystkie zmiany musimy kwalifikować do zabiegu operacyjnego?

Lek. wet. spec. Mateusz Hebel

• Usg śródpiersia – dostępy do śródpiersia przedniego, środkowego oraz tylnego.

– Najczęstsze nowotwory śródpiersia u psów i kotów.

– Co możemy uwidocznić dzięki USG, co dzięki RTG klatki piersiowej, a co tylko w CT?

Dr n. wet. Katarzyna Mróz

• Interpretacja wyników laboratoryjnych pacjenta onkologicznego.

– Co powinno nas zaniepokoić i skłonić do rozszerzenia diagnostyki?

– Czy pewne anomalie we krwi możemy określić jako „stosowne do wieku”?

– Czy istnieją markery nowotworowe w weterynarii?

Lek. wet. Katarzyna Purzycka DACVIM ( Oncology)

• Leczenie onkologiczne seniorów to nie tylko chemioterapia – leczenie paliatywne.

Prelegenci:

Lek. wet. Katarzyna Purzycka DACVIM (Oncology)

Katarzyna Purzycka to pierwszy i jedyny w Polsce dyplomowany specjalista onkologii małych zwierząt (DipACVIM). Dyplom lekarza weterynarii uzyskała w roku 2014 po ukończeniu studiów na wydziale weterynarii SGGW oraz dwóch lat studiów na wydziale weterynarii w Barcelonie i w Wiedniu. Po studiach odbyła roczny staż w klinice uniwersyteckiej w Monachium, a następnie odbyła staż specjalizacyjny z onkologii w Animal Health Trust, klinice referencyjnej w Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu 3-letniej rezydentury i studiów podyplomowych w Royal Veterinary College w Londynie w 2019, uzyskała tytuł dyplomowanego specjalisty z onkologii.

Od 2020 jest założycielką dwóch oddziałów onkologii w największych klinikach referencyjnych Wielkiej Brytanii Anderson Moores oraz Lumbry Park Veterinary Specialists. Regularnie udziela wykładów dla lekarzy weterynarii na całym świecie, prowadzi warsztaty i konsultuje przypadki onkologiczne. Jest również autorką licznych publikacji.

Dr n. wet. Katarzyna Mróz

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, od 2007 roku doktor nauk weterynaryjnych, od 2012 roku specjalistka chorób psów i kotów. Od 2006 roku prowadzi swój gabinet weterynaryjny PRAK-VET w Oleśnicy, oprócz tego stale współpracuje w Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, prowadząc gościnnie ćwiczenia z zakresu hematologii w ramach przedmiotów – immunologia klinicznej oraz analityka kliniczna, co wiąże się z jej pasją oraz tematem pracy doktorskiej. Od kilku lat prowadzi także wykłady z hematologii w ramach specjalizacji psów i kotów na UPWr, a w tym roku także na SGGW. Autorka publikacji związanych z hematologią i onkologią w Weterynarii w Praktyce oraz w Magazynie Weterynaryjnym. Aby tematy hematologiczne były prostsze w zrozumieniu brała udział w licznych tłumaczeniach, w tym przetłumaczyła całą książkę „Praktyczna hematologia psów i kotów” R. Mieschke oraz kilka rozdziałów atlasu hematologicznego „Hematologia weterynaryjna. Przewodnik diagnostyczny z kolorowym atlasem” J. W. Harvey. Pracowała z wydawnictwem Galaktyka nad tłumaczeniem kilku rozdziałów podręcznika z onkologii psów i kotów, wzięła też udział w dużym projekcie tłumaczenia dwutomowego wydania Praktyczna Klinika: koty, gdzie tłumaczenie dotyczyło oczywiście hematologii.

Od wielu lat współpracuje z laboratoriami Vetlab, gdzie zajmuje się oceną cytologiczną szpiku kostnego, a także z Idexx, gdzie współpracuje w zakresie edukacji lekarzy weterynarii. Od kilku lat prowadzi też warsztaty hematologiczne we współpracy z różnymi firmami lub dzieli się wiedzą w formie wykładów w ramach różnych projektów edukacyjnych.

Poza pracą uwielbia podróże, naturę, sztukę i jazz oraz dobrą kuchnię – w opcji smakowania oraz gotowania dla przyjaciół.

Lek. wet. spec. radiolog Mateusz Hebel   

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Specjalista radiologii weterynaryjnej. Absolwent studiów podyplomowych „Nowoczesne narzędzia diagnostyki medycznej i terapii” na Politechnice Krakowskiej. Wieloletni lekarz radiolog w Pracowni Diagnostyki Obrazowej w Klinice dr n. wet. Dariusza Niedzielskiego we Wrocławiu. W latach 2017-2021 nauczyciel akademicki, asystent w Pracowni Chirurgii i Diagnostyki Obrazowej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Obecnie zatrudniony na stanowisku specjalisty w Pracowni Rezonansu Magnetycznego, Katedry i Kliniki Chirurgii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wykładowca w ramach studium specjalizacyjnego z radiologii weterynaryjnej prowadzonego na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach.

Prowadzący liczne szkolenia z zakresu diagnostyki obrazowej psów i kotów. Autor i współautor publikacji naukowych oraz licznych artykułów w czasopismach zawodowych dla lekarzy weterynarii.

Dr n. wet. Marta Kantyka DACVAA 

Ukończyła weterynarię w 2011 we Wrocławiu. Zaraz po studiach wyjechała do Wiednia gdzie pracowała jako anestezjolog na tamtejszym  uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej. W 2013 zaczęła staż rotacyjny i anestezjologiczny  na University of Pennsylvania w  Stanach Zjednoczonych, jednego z pięciu najlepszych uniwersytetów w USA. Po dwóch latach wróciła od Europy, i rozpoczęła rezydenturę  z anestezjologii i terapii bólu na wydziale medycyny weterynaryjnej w Zurychu. Podczas rezydentury ukończyła również doktorat na tym samym uniwersytecie. Po zakończeniu rezydentury w 2019, przeniosła się na Uniwersytet w Bern, w Szwajcarii, gdzie jest wykładowca klinicznej anestezjologii. W 2021 roku zdała europejski egzamin specjalizacyjny. Ulubioną działką Marty jest znieczulanie krytycznych przypadków i intensywna terapia okołooperacyjna.

Marta uwielbia wykładać i obecnie jest na etapie rozpoczęcia 5 letniego programu szkoleniowego z nowoczesnych metod nauczania na Uniwersytecie w Bern.

Większość czasu poza praca spędza wyprowadzając swojego jamnika – Giacomo, bądź też w klubie Crossfit.

Lek. wet. Magdalena Zwolińska 

Specjalista chorób zwierząt nieudomowionych. Pasjonatka, silnie uzależniona od zajęczaków, gryzoni i wszelkiej maści innych egzotycznych zwierząt.
Ukończyła studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Już wtedy interesowali ją niecodzienni pacjenci, stąd jej przewodnictwo w kole naukowym Sekcja Drobnych Ssaków. W trakcie studiów stażowała również w lecznicach zajmujących się leczeniem szeroko pojętych zwierząt egzotycznych. Wolontariusz w Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim.

Na co dzień przyjmuje w przychodni weterynaryjnej Vetika przy ulicy Lipskiej w Krakowie.

Gdzie ?

• Sound Garden Hotel, ul. Żwirki i Wigury 18, 02-092 Warszawa

Partnerzy: