Sympozjum Przedkongresowe

Geriatryczny Pacjent Onkologiczny

Data: 2 lutego 2024 r.
Miejsce: Warszawa, Hotel Ursus Station
Koszt:
Early Birds – rejestracja do 30.09.2023
Lekarze weterynarii: 799 zł brutto

Studenci weterynarii: 699 zł brutto

Rejestracja po 30.09.2023
Lekarze weterynarii:
899 zł brutto
Studenci weterynarii: 799 zł brutto

Liczba miejsc ograniczona!

Prelegenci:

dr n.wet Marta Kantyka DACVAA
dr n.wet Katarzyna Mróz
lek.wet. spec. Mateusz Hebel
lek.wet. Katarzyna Purzycka DACVIM (Oncology)
lek.wet. Magdalena Zwolińska

Wykupując udział w Sympozjum Przedkongresowym oraz Kongresie Onkologicznym – płacisz o 200 zł mniej za całość !

Program:

• Analgezja i zagadnienia w leczeniu paliatywnym geriatrycznego pacjenta.

– Rozważania na temat bólu fantomowego – prawda czy mit? Skuteczne strategie pomocy w tej sytuacji.

– Kombinacja leczenia paliatywnego z analgezją multimodalną – optymalne podejście dla dobrostanu pacjenta – jak pomoc i nie szkodzić.

– Geriatryczny pacjent a podawanie leków niesterydowych przeciwzapalnych – czy można je podawać?

– Wspieranie właścicieli w trudnych decyzjach – jak ocenić, kiedy nadszedł czas? Etyczne aspekty podejmowania trudnych decyzji.

– dr n. wet. Marta Kantyka DACVAA

• Znieczulenie do procedur wymagających amputacji kończyn oraz chirurgicznego usuwania guzów skóry – protokoły znieczuleń, protokoły analgezji oraz podstawy technik regionalnych.

– Amputacja kończyny przedniej.

– Amputacja kończyny tylnej.

– Cewnik wszywany do rany i wlewy miejscowych środków znieczulających.

– Analgezja systemowa.

– dr n. wet. Marta Kantyka DACVAA

• Aktualne podejście do znieczuleń neurochirurgicznych w obszarze mózgowia – najnowsze wytyczne i techniki.

– dr n. wet. Marta Kantyka DACVAA

• Różnicowanie zmian na terenie wątroby oraz śledziony w USG. Kiedy wskazana jest biopsja i jaka? Czy wszystkie zmiany musimy kwalifikować do zabiegu operacyjnego?

– lek.wet. spec. Mateusz Hebel

• Usg śródpiersia – dostępy do śródpiersia przedniego, środkowego oraz tylnego.

Najczęstsze nowotwory śródpiersia u psów i kotów.

Co możemy uwidocznić dzięki USG, co dzięki RTG klatki piersiowej, a co tylko w CT?

– lek.wet. spec. Mateusz Hebel

• Interpretacja wyników laboratoryjnych pacjenta onkologicznego.

Co powinno nas zaniepokoić i skłonić do rozszerzenia diagnostyki?

Czy pewne anomalie we krwi możemy określić jako „stosowne do wieku”?

Czy istnieją markery nowotworowe w weterynarii?

– dr n.wet. Katarzyna Mróz

• Leczenie onkologiczne seniorów to nie tylko chemioterapia – leczenie paliatywne.

– lek.wet. Katarzyna Purzycka DACVIM ( Oncology)

Prelegenci:

lek.wet. Katarzyna Purzycka DACVIM (Oncology)

Katarzyna Purzycka to pierwszy i jedyny w Polsce dyplomowany specjalista onkologii małych zwierząt (DipACVIM). Dyplom lekarza weterynarii uzyskała w roku 2014 po ukończeniu studiów na wydziale weterynarii SGGW oraz dwóch lat studiów na wydziale weterynarii w Barcelonie i w Wiedniu. Po studiach odbyła roczny staż w klinice uniwersyteckiej w Monachium, a następnie odbyła staż specjalizacyjny z onkologii w Animal Health Trust, klinice referencyjnej w Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu 3-letniej rezydentury i studiów podyplomowych w Royal Veterinary College w Londynie w 2019, uzyskała tytuł dyplomowanego specjalisty z onkologii.

Od 2020 jest założycielką dwóch oddziałów onkologii w największych klinikach referencyjnych Wielkiej Brytanii Anderson Moores oraz Lumbry Park Veterinary Specialists. Regularnie udziela wykładów dla lekarzy weterynarii na całym świecie, prowadzi warsztaty i konsultuje przypadki onkologiczne. Jest również autorką licznych publikacji.

dr n.wet. Katarzyna Mróz

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, od 2007 roku doktor nauk weterynaryjnych, od 2012 roku specjalistka chorób psów i kotów. Od 2006 roku prowadzi swój gabinet weterynaryjny PRAK-VET w Oleśnicy, oprócz tego stale współpracuje w Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, prowadząc gościnnie ćwiczenia z zakresu hematologii w ramach przedmiotów – immunologia klinicznej oraz analityka kliniczna, co wiąże się z jej pasją oraz tematem pracy doktorskiej. Od kilku lat prowadzi także wykłady z hematologii w ramach specjalizacji psów i kotów na UPWr, a w tym roku także na SGGW. Autorka publikacji związanych z hematologią i onkologią w Weterynarii w Praktyce oraz w Magazynie Weterynaryjnym. Aby tematy hematologiczne były prostsze w zrozumieniu brała udział w licznych tłumaczeniach, w tym przetłumaczyła całą książkę „Praktyczna hematologia psów i kotów” R. Mieschke oraz kilka rozdziałów atlasu hematologicznego „Hematologia weterynaryjna. Przewodnik diagnostyczny z kolorowym atlasem” J. W. Harvey. Pracowała z wydawnictwem Galaktyka nad tłumaczeniem kilku rozdziałów podręcznika z onkologii psów i kotów, wzięła też udział w dużym projekcie tłumaczenia dwutomowego wydania Praktyczna Klinika: koty, gdzie tłumaczenie dotyczyło oczywiście hematologii.

Od wielu lat współpracuje z laboratoriami Vetlab, gdzie zajmuje się oceną cytologiczną szpiku kostnego, a także z Idexx, gdzie współpracuje w zakresie edukacji lekarzy weterynarii. Od kilku lat prowadzi też warsztaty hematologiczne we współpracy z różnymi firmami lub dzieli się wiedzą w formie wykładów w ramach różnych projektów edukacyjnych.

Poza pracą uwielbia podróże, naturę, sztukę i jazz oraz dobrą kuchnię – w opcji smakowania oraz gotowania dla przyjaciół.

lek.wet. spec. radiolog Mateusz Hebel   

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Specjalista radiologii weterynaryjnej. Absolwent studiów podyplomowych „Nowoczesne narzędzia diagnostyki medycznej i terapii” na Politechnice Krakowskiej. Wieloletni lekarz radiolog w Pracowni Diagnostyki Obrazowej w Klinice dr n. wet. Dariusza Niedzielskiego we Wrocławiu. W latach 2017-2021 nauczyciel akademicki, asystent w Pracowni Chirurgii i Diagnostyki Obrazowej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Obecnie zatrudniony na stanowisku specjalisty w Pracowni Rezonansu Magnetycznego, Katedry i Kliniki Chirurgii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wykładowca w ramach studium specjalizacyjnego z radiologii weterynaryjnej prowadzonego na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach.

Prowadzący liczne szkolenia z zakresu diagnostyki obrazowej psów i kotów. Autor i współautor publikacji naukowych oraz licznych artykułów w czasopismach zawodowych dla lekarzy weterynarii.

dr n.wet. Marta Kantyka DACVAA 

Ukończyła weterynarię w 2011 we Wrocławiu. Zaraz po studiach wyjechała do Wiednia gdzie pracowała jako anestezjolog na tamtejszym  uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej. W 2013 zaczęła staż rotacyjny i anestezjologiczny  na University of Pennsylvania w  Stanach Zjednoczonych, jednego z pięciu najlepszych uniwersytetów w USA. Po dwóch latach wróciła od Europy, i rozpoczęła rezydenturę  z anestezjologii i terapii bólu na wydziale medycyny weterynaryjnej w Zurychu. Podczas rezydentury ukończyła również doktorat na tym samym uniwersytecie. Po zakończeniu rezydentury w 2019, przeniosła się na Uniwersytet w Bern, w Szwajcarii, gdzie jest wykładowca klinicznej anestezjologii. W 2021 roku zdała europejski egzamin specjalizacyjny. Ulubioną działką Marty jest znieczulanie krytycznych przypadków i intensywna terapia okołooperacyjna.

Marta uwielbia wykładać i obecnie jest na etapie rozpoczęcia 5 letniego programu szkoleniowego z nowoczesnych metod nauczania na Uniwersytecie w Bern.

Większość czasu poza praca spędza wyprowadzając swojego jamnika – Giacomo, bądź też w klubie Crossfit.

lek.wet. Magdalena Zwolińska 

Specjalista chorób zwierząt nieudomowionych. Pasjonatka, silnie uzależniona od zajęczaków, gryzoni i wszelkiej maści innych egzotycznych zwierząt.
Ukończyła studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Już wtedy interesowali ją niecodzienni pacjenci, stąd jej przewodnictwo w kole naukowym Sekcja Drobnych Ssaków. W trakcie studiów stażowała również w lecznicach zajmujących się leczeniem szeroko pojętych zwierząt egzotycznych. Wolontariusz w Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim.

Na co dzień przyjmuje w przychodni weterynaryjnej Vetika przy ulicy Lipskiej w Krakowie.

Gdzie ?

• Hotel Mercure Ursus Station, ul. Cykady 2, Warszawa

Hotel zlokalizowany jest u zbiegu autostrady A2 oraz dróg ekspresowych S2, S7 i S8.

Na terenie obiektu dostępny jest parking wokół budynku oraz parking podziemny.

• Dla osób niezmotoryzowanych:

Hotel mieści się zaraz obok stacji Warszawa Ursus Płn.

Z dworca Warszawa Centralna możecie Państwo dojechać bezpośrednio na miejsce Kolejami Mazowieckimi – linią R3 lub autobusem nr. 127.

Z dworca Warszawa Zachodnia możecie Państwo dojechać bezpośrednio na miejsce Kolejami Mazowieckimi – linią R3.

Z dworca Warszawa Wschodnia możecie Państwo dojechać bezpośrednio na miejsce Kolejami Mazowieckimi – linią R3.

Partnerzy: