Warsztaty Przedkonferencyjne

Endoskopia Układu Oddechowego od Podstaw

warsztaty hybrydowe ( 27.09.2024)

Część I – teoretyczna – ONLINE
Część II – praktyczna – 27.09.2024
Miejsce – Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport, Warszawa

Prowadzący:
lek. wet. spec. chirurg Rafał Kraszewski
Inwestycja: 3499 zł brutto

Ilość miejsc ściśle ograniczona!

Uwaga – dla uczestników warsztatów przedkonferencyjnych – zniżka 50% na konferencję „Nowe Możliwości w Geriatrii Psów i Kotów” w dn. 28-29.09.2024!

Warsztaty przewidziane są dla lekarzy weterynarii oraz studentów V oraz VI roku weterynarii.
Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu w części teoretycznej oraz praktycznej, podczas szkolenia nielimitowany dostęp do napojów zimnych i ciepłych, poczęstunek podczas przerw kawowych, lunch oraz materiały szkoleniowe w formie papierowej.
Podczas sesji praktycznej wykonywanie badania endoskopowego – bronchoskopii oraz rhinoskopii – na materiale nieutrwalonym w 2-osobowych zespołach. Dodatkowo nauka pobierania materiału do badań, usuwanie ciał obcych oraz podstawowe procedury chirurgiczne wykonywane w czasie endoskopii.
Zastrzegamy sobie możliwość odwołania warsztatów w przypadku nie zebrania się minimum 10 uczestników.
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia oraz punkty edukacyjne.

Program

Część teoretyczna (ONLINE):

Blok I

Endoskopia – ogólne pojęcia
Endoskopia giętka – budowa, rodzaje, instrumenty dodatkowe, obsługa manualna, organizacja pracowni endoskopowej, czyszczenie
Endoskopia sztywna – budowa, rodzaje, instrumenty dodatkowe, obsługa manualna, czyszczenie

Blok II

Rhinoskopia – omówienie, anatomia jamy nosowej, rynoskopia przednia, rynoskopia wsteczna, specjalne procedury (m.in. grzybica jam nosowych, usuwanie ciał obcych, polipy, nowotwory)
Bronchoskopia – omówienie, anatomia dr oddechowych , gardło, krtań, tchawica, oskrzela
Specjalne procedury (m.in. paraliż krtani, tonsilectomia, zapaść tchawicy i oskrzeli, BAL, wymazy)

Część praktyczna:

Nauka obsługi sprzętu endoskopowego 
Badanie pokazowe wykonane przez prowadzącego 
Badanie endoskopowe na materiale nieutrwalonym w 2-osobowych grupach
Pobieranie materiału do badań, usuwanie ciał obcych
Podstawowe procedury chirurgiczne wykonywane w czasie endoskopii

Prowadzący

lek.wet. spec. chirurg Rafał Kraszewski

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, który ukończył w 2009 roku. W 2014 roku uzyskał tytuł Specjalisty Chirurgii Weterynaryjnej. Chirurgia stała się jego pasją już na początku studiów, aby ją rozwijać jeszcze podczas ich trwania podjął pracę w Warszawskiej Lecznicy Całodobowej, gdzie przepracował kolejnych kilka lat. Stale poszerza swoją wiedzę zarówno w Polsce, pracując pod okiem prof. Marka Galantego, jak i za granicą. W 2017 roku odbył 1,5 miesięczny staż pod okiem prof. Chrisa Ortona (twórcy kardiochirurgii weterynaryjnej) i prof. Erica Monneta (autora najlepszego podręcznika do chirurgii weterynaryjnej „Small Animal Soft Tissue Surgery”) na Colorado State University w klinice Veterinary Teaching Hospital. Podczas tego stażu aktywnie asystował w wielu nowatorskich zabiegach, w tym m.in. w naprawie zastawki u psa na otwartym sercu. Z profesorem Monnetem wykonywał zabiegi laparoskopowe i torakoskopowe.

Jego główne zainteresowania zawodowe to chirurgia jamy brzusznej , klatki piersiowej, i zabiegi małoinwazyjne. Szczególnie upodobał sobie zabiegi takie jak: zamykanie PDA, operacje u ras brachycefalicznych, operacje na podniebieniu miękkim i nosie, operacje krążenia wrotno — obocznego, naprawa przepuklin przeponowo — osierdziowych i przeponowych oraz zabiegi na wątrobie i płucach. W 2021 roku ukończył jako jedna z trzech osób w Polsce elitarny kurs ESAVS Laparoscopy w Cluj. Pod bacznym okiem Prof. Dr. Gilles Dupré DECVS uczył się niuansów zabiegów laparoskopowych. Dr Rafał jest w trakcie programu ESAVS z chirurgi miękkiej który planuje ukończyć tytułem Master Degree.

Gdzie ?

Courtyard by Marriott Warsaw Airport, Warszawa