Choroby Szczurów

2-STOPNIOWE KOMPLEKSOWE SZKOLENIE HYBRYDOWE

KOMPENDIUM WIEDZY DOTYCZĄCE LECZENIA SZCZURÓW!

Prelegenci:
Stopień I
lek.wet. Agata Godlewska
lek.wet. Justyna Frańczak
Stopień II
lek.wet. Agata Godlewska
lek.wet. Ilona Borowczak

Koszt uczestnictwa:
2000zł – udział w I oraz II stopniu szkolenia
400zł – udział tylko w I stopniu szkolenia
Wykupując stopień II kursu – > stopień I – gratis

Liczba miejsc ściśle ograniczona!

Program

I stopień - ONLINE

Warunki środowiskowe – wielkość i materiał, z którego wykonana jest klatka, rodzaj ściółki.
Odmiany szczurów i ich cechy charakterystyczne (oczy, uszy, łysienie, odmiany barwne).
Dieta szczurów – żywienie szczurów.
Stado w kontekście wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne.
Ważne aspekty z zakresu anatomii i fizjologii.
Profilaktyka od strony medycznej.
Badanie kliniczne.
Badania dodatkowe – rtg, usg, badanie krwi i moczu, badanie mikrobiologiczne.
Najczęstsze choroby szczurów – zapalenie dróg oddechowych, zapalenie ucha, guzy przysadki mózgowej, guzy gruczołu sutkowego.

II stopień - STACJONARNY (2.12.2023, Warszawa)

Część teoretyczna:
Czy każdy szczur z dusznością ma zapalenie płuc?
Guz przysadki czy zapalenie ucha? A może jeszcze coś innego?
Pacjent w stanie nagłym, pacjent cierpiący. Co zrobić, żeby nie zaszkodzić?
Opieka medyczna nad pacjentem geriatrycznym. Kiedy powiedzieć sobie dość.
Niedokrwistość. Jak wykonać transfuzję.
Gdy iwermektyna nie pomaga – frustrujące przypadki dermatologiczne.
Rzadkie choroby endokrynologiczne.
Część praktyczna:
Przypadki kliniczne + dyskusja z prelegentami.
Praca nad przypadkami klinicznymi w grupach (wspólna burza mózgów).
Quiz z nagrodami – nagroda główna – indywidualny, jednodniowy staż u dr Ilony Borowczak.

Prelegenci:

lek. wet. Agata Godlewska

Zakład Anatomii Porównawczej i Klinicznej, Katedra Nauk Morfologicznych, Instytut Medycyny Weterynaryjnej SGGW, WarszawaPrzychodnia Weterynaryjna ForestVet, Warszawa.

Już na studiach wiedziała, że chce zajmować się leczeniem drobnych ssaków. Po uzyskaniu dyplomu w 2007 roku pracowała jako internistka i lekarka pierwszego kontaktu w warszawskich przychodniach dedykowanych zwierzętom egzotycznym będąc filarem szeroko pojętej diagnostyki nieoczywistych przypadków. Przez ponad 8 lat tworzyła hotelik dla zwierząt egzotycznych, gdzie poznawała swoich podopiecznych również od strony hodowlanej. Jest absolwentką kilku kursów ESAVS, współautorką licznych artykułów w obszarze leczenia drobnych ssaków oraz uczestniczką licznych szkoleń w wielu obszarach medycyny zarówno w kraju jak i zagranicą.
Dzięki szerokim horyzontom, skrupulatności i olbrzymiej wiedzy – podejście do pacjenta zawsze było holistyczne i nie jednotorowe, czym zaskarbiła sobie zaufanie licznych opiekunów prywatnych i Fundacji.

Od ponad roku jako pracownica Zakładu Anatomii w warszawskim Instytucie Medycyny Weterynaryjnej przekazuje swoją wiedzę przyszłym lekarzom weterynarii.

lek.wet. Justyna Frańczak

Gabinet Weterynaryjny Vet-House, Bielsko-Biała
Gryzoniowy Zawrót Głowy – strona www i fanpage na Facebooku

Gryzonie i zajęczaki są jej pasją od zawsze. W dzieciństwie marzyła o byciu lekarzem weterynarii, nie chciała być nigdy nikim innym. Z tego marzenia uczyniła swój cel. I udało się go osiągnąć –  pasja stała się życiem.
Studiowała na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie. W czasie studiów – przewodnicząca Sekcji Drobnych Ssaków należącej do Koła Medyków Weterynaryjnych UP w Lublinie działającej pod opieką dr n. wet. Jerzego Ziętka. Odbyła wolontariat w przychodni REX, gdzie częstymi pacjentami były drobne ssaki, pozwolił na nabywanie umiejętności praktycznych. Dodatkowo prowadziła dom tymczasowy dla gryzoni w potrzebie.
Po studiach przeprowadziła się do Warszawy, tam pracowała przez 4 lata w Specjalistycznej Przychodni Pulsvet, w której przyjmowała wyłącznie gryzonie i króliki. Obecnie pracuje w Gabinecie Weterynaryjnym Vet-House w Bielsku-Białej. Jest absolwentką studiów podyplomowych na SGGW, po których uzyskała tytuł Specjalisty Chorób Zwierząt Nieudomowionych.
Swoją wiedzę na temat leczenia drobnych ssaków pogłębia na konferencjach i warsztatach, pod okiem najlepszych specjalistów z Polski i całego świata. Śledzi najnowsze badania, wierzy, że tylko bycie na bieżąco, ciągły rozwój, nauka, praktyka pozwalają na bycie dobrym lekarzem.
W swojej pracy, oprócz aspektów medycznych, bardzo ważne są dla niej warunki utrzymania drobnych ssaków. Walczy ze stereotypami dotyczącymi gryzoni, jak choćby przeświadczenie, że „mały gryzoń = mała klatka”. Chce, aby gryzonie, mimo krótkiego życia, spędzały je w warunkach dostosowanych do ich potrzeb i aby mogły przejawiać prawidłowy behawior.
Prowadzi fanpage oraz stronę internetową – Gryzoniowy Zawrót Głowy, gdzie stara się dzielić wiedzą z zakresu chorób gryzoni i zajęczaków oraz rozpowszechniać informacje o prawidłowych warunkach utrzymania gryzoni. Często niewłaściwe postawy właścicieli gryzoni wynikają z niewiedzy, dlatego tak ważne jest mówienie o potrzebach gryzoni i zajęczaków.

lek.wet. Ilona Borowczak

Specjalistyczna przychodnia Pulsvet WarszawaUkończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na warszawskiej SGGW.

Od „zawsze” miała króliki, w trakcie studiów i po nich była domem tymczasowym dla kilku innych małych ssaków, a w pracy jej serce skradły szczury. Interesuje się szczególnie medycyną bólu, ultrasonografią płuc i hematologią. Członkini Association of Exotic Mammals Veterinarians. Od czasu ukończenia studiów pracuje w specjalistycznej przychodni Pulsvet w Warszawie, gdzie zajmuje się małymi ssakami – przyjmuje pacjentów internistycznych, a od niedawna wykonuje też usg klatki piersiowej.

Informacje organizacyjne dla uczestników kursu CHOROBY SZCZURÓW STOPIEŃ I:

I stopień odbędzie się w formie ONLINE poprzez platformę e-learningową www.vetproakademia.myvod.pl.
Dostęp do nagrania będzie możliwy przez 14 dni – od 18.11.2023 od godz. 18:00 do 1.12.2023 do godz. 23:59.
Podczas kursu będzie możliwość zadania pytania prelegentom w zakładce Q&A.
Stopień I jest wprowadzeniem do stopnia II.
W cenie kursu: materiały szkoleniowe w formie .pdf oraz certyfikat z punktami edukacyjnymi.

Informacje organizacyjne dla uczestników kursu CHOROBY SZCZURÓW STOPIEŃ II:

II stopień kursu odbędzie się 2.12.2023 w Warszawie, w hotelu – V Hotel ul. Kosmatki 8 Warszawa.
Stopień II jest rozszerzeniem stopnia I głównie o diagnostykę i leczenie chorób szczurów – składa się z części teoretycznej oraz części interaktywnej, podczas której wspólnie w grupach będziemy analizować najtrudniejsze i najciekawsze przypadki kliniczne.
W cenie kursu: bezpłatny dostęp do stopnia I kursu w formie ONLINE w terminie od 18.11.2023 do 1.12.2023, udział w części teoretycznej oraz interaktywnej w dniu 2.12.2023, kolorowe materiały szkoleniowe, przekąski podczas przerw kawowych, całodzienny, nielimitowany dostęp do napojów zimnych i ciepłych, lunch, oprawiony certyfikat z punktami edukacyjnymi.

Organizatorzy zastrzegają możliwość odwołania kursu w przypadku zebrania mniej niż 10 uczestników.

Partnerzy: